Biuro nieruchomości a skup nieruchomości – jak sprzedać mieszkanie?

Masz mieszkanie i chcesz sprzedać je łatwiej? Pomogą w tym specjaliści z dużym doświadczeniem. Do kogo warto się udać? Dzisiaj popularne są usługi biur i skupów nieruchomości. Na co się zdecydować? Dzisiejszy artykuł został napisany przy wspołrpacy z agencją nieruchomosci SAY-HOME z Katowic.

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości

Firmy działające jak biuro nieruchomości zajmują się prowadzeniem kompleksowych usług w ramach transakcji sprzedaży, kupna oraz najmu. Swoim klientom zapewniają wtedy dostęp do rozbudowanej gamy czynności, aby transakcje te przebiegały szybko, sprawnie, bezpiecznie i wygodnie. Gdy planowana jest sprzedaż nieruchomosći, pośrednik z biura może zaoferować wtedy usługi jak: – przygotowanie mieszkania do sprzedaży – sfotografowanie lokalu i przygotowanie ogłoszenia – obsługiwanie kontaktujących się z biurem klientów – prezentacja nieruchomości w imieniu właściciela – stworzenie dokumentów, w tym umowy kupna i sprzedaży nieruchomości – umówienie terminu u notariusza, by podpisać umowęSprzedaż mieszkania w skupie nieruchomości

Druga opcja, aby przeprowadzić sprzedaż nieruchomosći, to skup. W porównaniu z biurem nieruchomości skup odkupi mieszkanie od właściciela od zaraz, dlatego nie ma wtedy potrzeby tworzenia jego ogłoszenia czy obsługi zainteresowanych kupujących. W skupie właściciel nieruchomości otrzyma niższą cenę niż wtedy, gdy sprzedawałby je z biurem, jednak atutem jest bardzo szybka transakcja. Zatem biuro nieruchomości to lepszy wybór, gdy nie trzeba sprzedawać mieszkania od zaraz. Skup natomiast pozwoli na uzyskanie błyskawicznej gotówki.