Regał magazynowy wspornikowy, dobór pod magazyn?

W czasie projektowania układu magazynu jednym z pierwszych kroków jest ustalenie, jaka odmiana regału będzie najlepsza. Wielu przedsiębiorców, jeszcze przed ukończeniem całego audytu od razu decyduje się na regały paletowe. Owszem, to często stosowany rodzaj, jednak warto zwrócić uwagę na regały dłużycowe, nazywane również wspornikowymi. Jak wybrać je pod konkretny magazyn?

Regały wspornikowe – czym się charakteryzują?

Zamontowanie regałów dłużycowych w magazynie może znacznie podnieść jego funkcjonalność. Ta odmiana produktu bardzo dobrze sprawdza się do przechowywania oraz organizacji układu materiałów, które nie są składowane, na przykład na paletach.

Dzięki regałom dłużycowym, które działają za pomocą wsporników, można przechowywać dłuższe i cięższe przedmioty niż w przypadku odmiany paletowej i właśnie ten aspekt jest największą różnicą pomiędzy tymi dwoma typami produktów.

Jednak, czy wybór odmiany wspornikowej od razu wyklucza możliwości, jakie proponują regały paletowe? Nie. Regały wspornikowe mogą również służyć do przechowywania palet w standardowym formacie. Ta zależność nie działa natomiast w drugą stronę. Wybierając do magazynu odmianę paletową, nie można przechowywać towarów o większej długości i ciężarze. Dzieje się tak ze względu na to, że regały paletowe mają pionowe słupki, które znacznie ograniczają powierzchnię użytkową.

Jaki producent regałów wspornikowych będzie najlepszy?

Ważną kwestią w projektowaniu przestrzeni magazynowej jest również to, u jakiego producenta zamówi się regały dłużycowe. Jedną z najlepszych ofert na rynku ma LogiMax, który zapewnia dostęp do regałów wspornikowych o wysokości od 2 do 10 metrów z obciążeniem od 50 do nawet 2000 kilogramów. Regały dłużycowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości – profili gorącowalcowanych IPE.

Dlaczego warto mieć regały wspornikowe w swoim magazynie?

Obecność regałów dłużycowych w magazynie będzie na pewno dużym udogodnieniem w pracy. Dzieje się tak ze względu na przemyślaną konstrukcję produktu, który zapewnia dużą funkcjonalność i sporą ilość możliwości wykorzystania powierzchni na towar.

W konstrukcji regałów wspornikowych można wyróżnić trzy główne elementy – podstawę, słupki ramion oraz wsporniki. W przypadku podstawy, użytkownik może wykorzystać jej stabilność – ten element jest zwykle najcięższy i wykonany z trwałego materiału, na przykład stali. Natomiast słupki to części, które wspierają ramiona, z kolei wsporniki łączą je, nadając całej konstrukcji jeszcze większa wytrzymałość.

Regał magazynowy wspornikowy – w jakim magazynie może się przydać?

Regały dłużycowe mogą przydać się w praktycznie każdym magazynie. Do ich głównych zalet należy to, że sprawdzają się podczas magazynowania towaru o znacznej długości i ciężarze. Dlatego jeżeli prowadzona działalność polega głównie na przechowywaniu małych produktów o niewielkich gabarytach, to prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem będą regały paletowe.

Jednak, jeżeli prowadzenie działalności wymaga przechowywania materiałów o dużych gabarytach, takich jak np. rury stalowe, profile i płyty z tworzyw sztucznych, płyty drewnopochodne czy drewno konstrukcyjne, to regał wspornikowy będzie na pewno dobrym rozwiązaniem. Regały dłużycowe są niezwykle elastyczne, co sprawdza się w przypadku magazynowania towarów właśnie o niestandardowej charakterystyce. Nie trzeba się martwić o ich montaż. Regały wspornikowe są łatwe w instalacji, a także demontażu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Najlepsze regały na dłużyce można nabyć w LogiMax.