Pościel z bawełny satynowej czy mikrowłókna?

Na rynku dostępne są obecnie liczne rodzaje pościeli. Różnią się pod względem kolorystyki i wzornictwa, ale przede wszystkim – materiału wykonania. Obecnie istnieje wiele naturalnych i syntetycznych materiałów, dlatego można mieć wątpliwości, który z nich sprawdzi się najlepiej w naszej sypialni. Praktycznie w każdym sklepie tekstylnym znajdziemy pościel z bawełny satynowej i mikrowłókna. Czym się charakteryzują i która z nich jest lepsza?

Wiele osób błędnie myśli, że między satyną a satyną bawełnianą istnieje niewielka różnica. Wystarczy jednak zobaczyć te materiały, żeby przekonać się, że są to dwie całkowicie odmienne tkaniny. Satyna to syntetyczny materiał, który jest śliski i chłodny w dotyku. Wykonana z niej pościel zdecydowanie nie jest więc produktem dla każdego. Satyna bawełniana posiada delikatny połysk, ale zdecydowanie lepiej grzeje. Pozyskuje się ją z naturalnej bawełny. Różni się od tradycyjnej pościeli bawełnianej, ponieważ tkaninę poddaje się merceryzacji. Włókna bawełniane zostają pozbawione swojej matowej warstwy wierzchniej przez działanie wodorotlenku sodu. Dzięki temu, tkanina nabiera połysku, a jednocześnie staje się elastyczna i podatna na farbowanie. Bardzo ważna jest również technika splotu. Włókna nakładają się na siebie, dlatego tworzą charakterystyczne romby.

Popularnością cieszy się pościel z mikrowłókna, nazywanego też mikrofazą. Jest to materiał syntetyczny. Swoją nazwę zawdzięcza bardzo cienkim włóknom poliestrowym i poliamidowym, z których się składa. Ich gęstość liniowa jest mniejsza od 1 deniera. Zdecydowaną zaletą pościeli z mikrowłókna jest jej wytrzymałość. Mikrofaza jest też podatna na farbowanie. Dzięki temu, wykonane z niej poszewki są dostępne w wielu wzorach i kolorach.

Sklep z pościelą z satyny bawełnianej

Bardzo ważnym czynnikiem podczas zakupu pościeli jest wybór odpowiedniego dystrybutora. Godnym uwagi sklepem są Piękne Sny. Znajdziemy tam zarówno pościel z satyny bawełnianej, jak i mikrowłókna. Obydwa te materiały mają swoje zalety. Atutem pościeli z satyny bawełnianej są naturalne włókna, z których się ją produkuje. Będzie więc dobrym rozwiązaniem np. dla alergików. Pościel z mikrowłókna jest z kolei właściwym produktem, jeśli na pierwszym miejscu stawiamy wytrzymałość. W ofercie sklepu Piękne Sny znajduje się pościel w różnych rozmiarach oraz wzorach. Znajdziemy więc zarówno tekstylia do małżeńskiej sypialni, jak i dziecięcego pokoju.

Wybór najlepszej pościeli jest kwestią subiektywną. Niezależnie od materiału, na który się zdecydujemy, warto zapoznać się z opiniami na temat sklepu i producenta, żeby mieć pewność, co do najwyższej jakości produktu.