Gadżety, które przydadzą się w czasie wakacji za granicą

Wyjazd na wakacje za granicę w czasie pandemii jest możliwy, jednak wiąże się z pewnymi obostrzeniami. Szykując się do lotu do ciepłego kurortu, powinno się wziąć je pod uwagę. Równie ważne jest zadbanie o swoje zdrowie. Poznaj 5 gadżetów, które przydadzą się na lotnisku oraz po dotarciu do hotelu.

1. Maski ochronne

2. Etui na telefon

3. Pasek do Apple Watch 

4. Pendrive z muzyką i filmami

5. Pulsoksymetr

Wakacje za granicą w czasie pandemii mogą być udane, jednak konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do nich. W obecnej sytuacji ważne jest pamiętanie nie tylko o rozrywce, ale i o własnym zdrowiu. Jakie gadżety przydają się podczas wakacyjnych wyjazdów w trakcie epidemii? 

Maski ochronne

Przed wyjazdem na wakacje za granicą powinno się przygotować maski ochronne. Ich noszenia wymaga się od wszystkich dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Konieczne jest ich zakładanie w samolotach i na lotnisku, a także w zamkniętych częściach wspólnych na terenie hotelu. Przed wylotem powinno się sprawdzić, jakich masek wymagają wybrane linie lotnicze oraz kraj, na teren którego zamierza się wjechać.

Etui na telefon

Podczas pobytu na plaży i przy basenie smartfon jest narażony na zalanie. Wodoodporne etui na telefon chroni sprzęt przed uszkodzeniem i umożliwia korzystanie z niego przez cały wyjazd bez żadnych ograniczeń. Dodatkowo telefon w etui można zabezpieczyć za pomocą woreczka strunowego. 

Pasek do Apple Watch 

Prócz smartfona na wakacje warto zabrać smartwatch. Inteligentny zegarek przyda się zwłaszcza osobom, które potrzebują stałego kontaktu z bliskimi. Dzięki niemu zawsze otrzyma się powiadomienie o połączeniach przychodzących i niczego się nie przegapi. Dodatkowy Apple Watch pasek w czasie wakacji umożliwia noszenie zegarka, nawet gdy oryginalny pasek ulegnie uszkodzeniu podczas uprawiania sportów. 

Pendrive z muzyką i filmami

Nośnik pamięci taki jak pendrive umożliwia zabranie ze sobą wielu filmów, muzyki i innych plików. Dzięki niemu zawsze ma się pod ręką multimedia, które umilają lot oraz pobyt w kurorcie. Pendrive zajmuje niewiele miejsca w bagażu podręcznym, dlatego można zebrać go ze sobą nawet na krótki city break. 

Pulsoksymetr

Pulsoksymetr jest przydatny w czasie pandemii głównie osobom cierpiącym na choroby przewlekłe. Za jego pomocą mierzy się poziom natlenienia krwi. Dzięki temu można sprawdzić, czy potrzebuje się pomocy medycznej. Organizm słabo natleniony jest silnie osłabiony, zwłaszcza gdy zachoruje się na covid-19, którego epidemia trwa na całym świecie.