Czy pościel w roślinne wzory pozostaje w modzie?

Zdaniem wielu osób, pościel nie ma pełnić wyłącznie funkcji praktycznej. Odpowiednio dobrane poszewki mogą być również świetną dekoracją naszej sypialni. Przed zakupem pościeli warto więc zastanowić się, jaki produkt najlepiej dopełni wystrój wnętrza. W sklepach wciąż królują wzory roślinne. Czy jednak warto się na nie zdecydować?

Należy zacząć od tego, że motywy roślinne są bardzo zróżnicowane. Jeżeli interesuje nas pościel z prześcieradłem 200×220, z pewnością trafimy na liczne kwiaty i liście. Mogą to być subtelne, romantyczne wzory lub wręcz przeciwnie – nowoczesna egzotyczna roślinność w jaskrawych kolorach. Wybór zależy oczywiście od wystroju naszej sypialni. Z pewnością można jednak stwierdzić, że wzory kwiatowe wciąż pozostają w modzie. Powinien zainteresować się nimi każdy, kto szuka nowej pościeli do swojej sypialni.

Modna pościel z prześcieradłem 200×220

Wnętrza w stylu rustykalnym wciąż cieszą się dużą popularnością. Z pewnością przyczynia się do tego coraz większa świadomość Polaków. Zaczynamy zwracać uwagę na kwestie ekologii, dlatego coraz częściej wybieramy naturalne materiały. Sypialnia w stylu rustykalnym przypomina wnętrze domu z początków ubiegłego wieku. Bardzo ważne jest więc stosowanie naturalnych materiałów takich, jak drewno z widocznymi słojami czy len. Do tego typu sypialni doskonale będzie pasować pościel bawełna 220×200. We wnętrzach w stylu rustykalnym sprawdzają się delikatne wzory. Możemy zdecydować się np. na pościel w polne kwiaty. Będzie to ciekawa alternatywa dla poszewek w jednym kolorze lub w folkowe wzory.

W polskich domach coraz częściej pojawiają się też sypialnie w stylu boho. Ich charakterystyczną cechą jest połączenie wielu różnych stylów, kolorów i faktur. Podczas urządzania wnętrza w stylu boho, możemy pozwolić sobie na wybór bardziej odważnego wzoru. Idealnie będzie pasować pościel w egzotyczne wzory. Możemy postawić np. na liście lub duże, rzucające się w oczy kwiaty. Doskonale sprawdzi się jaskrawa kolorystyka. Sypialnia boho często jest inspirowana kulturą innych krajów, dlatego znajdują się w niej tak różnorodne elementy. Całkowita swoboda w planowaniu wystroju ma jednak również swoje minusy, ponieważ łatwo o przesadę. Zbyt wiele mocnych akcentów może sprawić, że nie będziemy czuć się w sypialni w pełni komfortowo. Łóżko jest jednak głównym elementem pomieszczenia, dlatego pościel powinna przykuwać wzrok.

Roślinne wzory są różnorodne, dlatego każdy znajdzie odpowiedni motyw dla siebie. Wybór pościeli na rynku jest tak szeroki, że z łatwością dopasujemy produkt do wystroju naszej sypialni.